Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

راهکارهای نرم افزاری صنعت بانکداری

ارائه سرویس و خدمات در شکلی مطلوب و مطمئن به طوري که موجبات رضایت و وفاداري مشتریان را فراهم کند، امروزه شرط بقاي سازمانها به ویژه در صنعت بانکداري به شمار می رود. مبنای ارائه خدمات در این صنعت بر محور IT استوار بوده و این امر به دلیل نقش و جایگاه امورهای فن آوری و اطلاعات، رسالت نمایندگان IT را بیش از پیش مشخص می نماید.

  • ارائه خدمات و سرویس های بهتر به مشتریان
  • ایجاد زیر ساخت های مناسب سخت افزاری در سطح بانک
  • فراهم نمودن راهکارهای نرم افزاری پشتیبان در حوزه های ستادی و شعب
  • ایجاد سامانه های نرم افزاری کاربردی در حوزه نظارت و ارزیابی عملکرد

با الکترونیکی شدن صنعت بانکداري, بانکها مجبور به سرمایه گذاري هاي کلانی هستند، تا در لبه فناوری هاي روز دنیا حرکت نمایند. اما براي حفظ رضایت مندي مشتري ضمن ارتقاء خدمات، می بایست تدابیري مناسب براي حفظ و پایداري این نوع سرویس ها و خدمات به کار گرفته شود.

در این راستا و در طول سال های اخیر، شرکت مهندسی تذرو افزار با 20 سال سابقه تلاش و نوآوری در حوزه IT، نسبت به ایجاد ظرفیت و زیر ساخت های نرم افزاری مورد نیاز در زمینه راهکارهای پشتیبان در حوزه های ستادی و شعب بانک اقدام نموده و نتیجه تلاش های صورت گرفته در این حوزه، مجموعه راهکارهایی است که تحت عنوان ” سرویس های پشتیبان بانکی ” ارائه گردیده است.

این راهکار ها در قالب راهکار های سفارش مشتری تلقی شده و فرآیند محور می باشد.

زیرساخت مورد استفاده در این راهکار، مبتنی بر BPMS بوده و بطور کامل توسط متخصصین این شرکت طراحی و تولید گردیده است. TBS – Tazarv BPM Suite

وجود تیم خدمات مهندسی سازماندهی شده در لایه های شناخت و آنالیز، طراحی، پیاده سازی، استقرار و پشتیبانی و توسعه، متضمن اجرای موفق این سیستم خواهد بود.

این زیر ساخت به عنوان یک بستر واحد و یکپارچه برای پیاده سازی تمامی راهکارهای مورد نیاز در بخش های مختلف بانک استفاده می گردد. وجود درگاه های ارتباطی استاندارد، امکان لینک و ارتباط با تمامی سیستم ها و زیر سیستم های موجود در بانک را فراهم می نماید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.