Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

زیرسیستم Configure Management

این زیرسیستم مدلی از سرویس ها، دارایی ها و زیر ساخت ها را به وسیله ثبت روابط بین اجزای پیکربندی را ارائه می کند. با  اجرایی شدن این زیرسیستم در سازمان دیگر فرآیندها و سرویس ها قادر خواهند بود تا به اطلاعاتی ارزشمند مانند اندازه گیری تاثیر تغییرات پیشنهادی و یا اندازه گیری تاثیر و علت Eventها و مشکلات دست پیدا نمایند. ماموریت این زیرسیستم در تنظیم و به روز رسانی سرویس های ارائه شده برای هر مشتری به صورت مجزا و نگهداری این سوابق می باشد. افراد سازمان با دسترسی به این سوابق قادر خواهند بود تا از تنظیمات گذشته آگاهی کامل پیدا کرده و همچنین در صورت نیاز تنظیمات مجدد را انجام داده و عملیات بروز رسانی را به انجام برسانند و اقدامات آن را به اطلاع سایر افراد ذیصلاح برسانند.

 

اهداف و وظایف:

وظایف اصلی این زیرسیستم عبارتند از:

• حصول اطمینان از این که تنظیمات مربوطه به درستی اجرا می شود 

• گزارش تنظیمات به کسانی که علاقمند به دانستن آن هستند

 

اهداف زیرسیستم  Configure Management

• پشتیبانی از فرآیندهای ITIL با ارائه اطلاعات دقیق پیکربندی برای کمک به تصمیم گیری (به عنوان مثال مجوز تغییرات، برنامه ریزی انتشار، و کمک به حل و فصل سریع تر حوادث و مشکلات )

• به حداقل رساندن شکایات و عدم تطابق های کیفیتی ناشی از پیکربندی نادرست و یا غیر دقیق سرویس ها و دارایی ها

• شناسایی، کنترل، ثبت، گزارش گیری، ممیزی و بررسی دارایی های خدمات و اقلام پیکربندی

• پایش برای مدیریت و حفاظت از یکپارچگی دارایی های خدمات و اقلام پیکربندی از طریق چرخه عمر سرویس با حصول اطمینان از اینکه تنها اجزای مجاز مورد استفاده قرار می گیرند و تنها تغییرات مجاز انجام می شود.

• اطمینان از یکپارچگی دارایی ها و تنظیمات مورد نیاز برای کنترل سرویس ها و زیرساخت های فناوری اطلاعات توسط ایجاد و نگهداری یک سیستم مدیریت دقیق و کامل 

چگونگی ارتباط زیرسیستم Configure Management با سایر فرآیندها

زیرسیستم Configure Management به منظور افزایش کیفیت ارائه سرویس و خدمات و رضایتمندی مشتریان بـا سرویس ها و فرآیندهای مکمل زیر ارتباط برقرارمی نماید:

• سرویس مدیریت تغییرات و تنظیمات

تمامی این فرآیندها و سرویس ها به یکدیگر وابسته هستند و از ابزارها و اطلاعات یکسانی استفاده می نمایند. این فرآیندها و نتایج آنها می تواند بصورت مستقیم یا غیر مستقیم در فرآیند مدیریت پذیرندگان تاثیر گذار باشد. 

برخی گزارش های زیرسیستم Management  Configure:

 گزارش های آماری از پیکربندی تعداد دستگاه های تنظیم شده در بازه زمانی مشخص

 گزاش های آماری از نوع سرویس های تنظیم شده در بازه زمانی مشخص

 گزارش های آماری و جدولی از زمان بروزرسانی ها در بازه زمانی مشخص

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.