Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نرم‌افزار بازدید, سرویس و نگهداری (PM) مبتنی بر GIS

 نرم افزار بازدید و نگهداری PM GIS Baseمنطبق با دستورالعمل توانیر

داشتن تاییدیه از دفتر نظارت بر بهره برداری

قابلیت تعریف درختواره شبكه تحت پوشش بصورت GISی

امکان ثبت نتایج بازدید بر روی تبلت با کمک نقشه GISی

معاونت بهره برداری در شرکت های توزیع نیروی برق به عنوان واحد عملیاتی در سازمان شناخته می شود که برنامه ریزی و نظارت بر اجرای دستورالعملها برای تعمیرات و نگهداری تجهیزات شبکه، کنترل شبکه، بررسی و تحلیل حوادث شبکه های توزیع از مهمترین وظایف و مسئولیت های این معاونت برشمرده می شود.

با توجه به پیشرفت و توسعه روزافزون شبکه های برق و گستردگی خطوط فشار متوسط، فشار ضعیف، ترانسفورماتورهای زمینی و هوایی که وظیفه برق رسانی به مشترکین را برعهده دارند، اهمیت پایداری در شبکه به عنوان یکی از ارکان های اصلی شرکت های توزیع برق محسوب می شود، زیرا که هر گونه کمبود یا نارسایی در این زمینه موجب ایجاد حساسیت ها و نارضایتی مشترکین  می گردد. از این رو یکی از مهمترین ملزومات و سیستم های مکانیزه که برای حفاظت از شبکه و تجهیزات در شبکه های برق برای اقدامات پیشگیرانه و بازدیدهای طبقه بندی شده مورد استفاده قرار می گیرد سیستم تعمیرات و نگهداری شبکه (PM)می باشد. با استقرار این سیستم امکان شناسایی عیب ها، نقص ها و دسته بندی آنها از طریق چک لیست های تکمیل شده برای مدیران و بهره برداران فراهم می گردد تا کارشناسان بتوانند با آگاهی بیشتر و برنامه ریزی شده نسبت به نگهداری و توسعه و ارتقاء شبکه اقدام نمایند و آمادگی کامل برای مواجه شدن با حوادث و رخدادهای ناگهانی و غیرقابل پیش بینی را در هر زمان داشته باشند. استفاده از سیستم نرم افزاری تعمیرات و نگهداری جهت مدیریت بهره برداری از تجهیزات، امری ضروری می باشد.

شركت مهندسي تذروافزار در راستاي فعاليتهاي خويش در صنعت برق كشور، در سال 1387 اقدام به طراحي و پياده سازي نرم افزار بازديد و نگهداري خود نمود که این نرم افزار با کسب تاییدیه توانیر در شرکت های توزیع برق در حال بهره برداری می باشد که با توجه به آخرین دستورالعمل ابلاغ شده شركت توانير (به شماره سند 273/3136) نسخه جدید این نرم افزار با قابلیت مکان محور بودن (مبتنی بر GIS) طراحی و پیاده سازی شده است. در طراحي اين سيستم تمامی الزامات و استانداردهای لازم برای استقرار یک سیستم یکپارچه با GIS بصوت جامع فراهم شده است.

معرفی سیستم بازدید و نگهداری مکان محور (PM GIS Base)

مطابق دستورالعمل شرکت توانیر وجود اطلاعات مکاني مربوط به تاسيسات و موقعيت مشترکين، همچنين داشتن بانك اطلاعاتی جامع و کامل از زمان و نوع بازديدها، سرويس و تعميرات شبکه توزيع برق با قابلیت نمایش روی نقشه GIS، از ابزارهاي ارزشمندي است که باید در این سیستم فراهم گردد تا بهره برداران و کارشناسان را در ارائه خدمات بازدید و سرویس به موقع و با کیفیت یاری نماید.

در نرم افزار بازدید و نگهداری شرکت تذرو افزار بمانند کلیه نرم افزارهای بازدید و نگهداری گروه ها و کارشناسان طبق برنامه زمانبندي از قبل تعيين شده اقدام به عملیات بازديد از تجهيزات و شبکه کرده و نتایج بازدید پس از ثبت در تبلت بصورت مکانیزه در نرم افزار بازدید و سرویس قابل مشاهده می باشد.

ساختار نرم افزار متشکل از چهار بخش اصلي می باشد :

  • نرم افزار ستاد
  • نرم افزار ناحيه
  • نرم افزار  Tablet
  • Integration Layer (ارتباط نرم افزاري سيستم)
سیستم بازدید و نگهداری مکان محور (PM GIS Base)

جهت اطلاعات بیشتر مشخصات محصول کاتالوگ را دانلود فرمایید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.